Дистанційне навчання у воєнний час

ШАНОВНІ УЧНІ ШКОЛИ ТА БАТЬКИ !

Дистанційне навчання посилання на сайт МОН

Навчальний рік 2023/2024 починається 1 вересня 2023 року. Форми навчання в закладах освіти визначають обласні воєнні адміністрації на місцях з урахуванням безпекової ситуації.

Для того, щоб освітяни й учні змогли комфортно та без стресу почати навчальний рік Міністерство освіти і науки України підготувало низку рекомендацій. Вони покликані допомогти правильно і легко організувати освітній процес у закладах різних ланок: дошкілля, середня, позашкільна освіта та за різних форм навчання: дистанційна, змішана, очна.

Усі рекомендації зібрані в окремому розділі.З часом інформація доповнюватиметься.

Заклад освіти продовжує системно працювати в дистанційному режимі. Учителі постійно підтримують тісний зв'язок з учнями та їхніми батьками за допомогою соціальних мереж і різноманітних месенджерів. Розміщують завдання в додатку GoogleClass, проводять уроки та консультації на платформі Zoom.

Вчителям дозволено самостійно визначати кількість годин навчання та зміщувати початок першого уроку принаймні на годину пізніше, адже діти можуть погано спати вночі через повітряні тривоги або психологічно нестабільний стан.

Правила поведінки під час дистанційного навчання та повітряної тривоги

Як діяти вчителю, якщо під час уроку почалася повітряна тривога?

В умовах воєнного часу особливістю дистанційного навчання є ймовірність під час онлайн-зустрічей ситуацій, коли вмикається сигнал повітряної тривоги.

У таких випадках МОН рекомендує педагогам наступний алгоритм дій:

• спокійно повідомити учням, що оголошено сигнал повітряної тривоги, а тому треба припинити заняття;
  • закцентувати увагу школярів на тому, що вони мають пройти в безпечне місце, встановлене їхніми родинами;
  • попросити учнів вийти з конференції (якщо урок проводиться онлайн в режимі реального часу);
  • дочекатися, щоб усі учні вийшли з онлайн-конференції.

Зазначимо, про нюанси проведення дистанційного навчання в умовах війни має сповіщати місцева влада. Єдиних рекомендацій, як організувати навчальний процес вже після повітряної тривоги – немає, адже у кожному регіоні України різна безпекова ситуація.

Якщо повітряна тривога тривала вночі, то навчання має розпочатись пізніше.