Методи роботи психолога

Одними з найефективніших і найулюбленіших методів роботи психолога в нашій школі є методи
арттерапії  системного моделювання, що використовуються поєднано.

Діти, а часто й дорослі, не можуть зрозуміти й пояснити джерело своїх труднощів, болю або конфлікту. Арттерапія, і, зокрема піскова терапія, ізотерапія, робота із солоним тестом, дають можливість представити в образах те, що відбувається у внутрішньому й зовнішньому світі людини. Процес гри допомагає рухатися від відчуття безпорадності й залежності від сформованої ситуації до почуття Творця свого Життя. Спочатку внутрішня реальність переноситься зовні - на пісковий або паперовий аркуш, де в символічній формі відбувається відігрівання внутрішнього напруження, знаходження ресурсу, після чого цей досвід переноситься назад у внутрішній світ, де переробляється, і стає внутрішнім позитивним досвідом розв’язання проблем.

Результатом такої роботи стає зняття тривожності, внутрішнього напруження, більш адаптивна поведінка й гармонізація розвитку дитини. Поліпшення психологічного стану дитини супроводжується підвищенням імунітету й загальним оздоровленням.

Арттерапія дозволяє вирішувати наступні завдання:

- корегувати труднощі поведінці й характеру;

- забезпечити ефективне емоційне відреагування проблемних ситуацій у соціально прийнятних формах;

- знижувати тривожність;

- розвивати комунікабельність;

- розвивати довільність поведінки й здатність до саморегуляції;

- розвивати усвідомлення дитиною своїх почуттів, переживань й емоційних станів;

- підвищувати самооцінку й упевненість у собі, сприяти формуванню позитивної Я-концепції й багато чого іншого.