25 лист. 2022

Тижня безпеки дорожнього руху

(11.11.2022 – 20.11.2022)

1

Розміщення на сайті школи інформації для учнів та батьків «Темрява на дорогах: як убезпечитися пішоходам і водіям»

18.11.22

Купріянова О.В.

2

Виставка в бібліотеці «Дотримуйся правил дорожнього руху»

11.11.22

Бібліотекар

3

Перегляд презентації «Безпека на зупинках громадського транспорту. Безпека пасажира»

11.11.22-20.11.22

Класні керівники 1- 4-х класів

4

Розміщення на сайті школи «Пам’ятки з правил дорожнього руху для школярів»

18.11.22

Педагог-організатор Блудов Є.Д.

5

Конкурс малюнків «Твій друг – безпечний рух»

12.11.22-21.11.22

Педагог-організатор Дорошенко В.С.

6

Вікторина «Знаємо, вивчаємо, виконуємо»

11.11.22-19.11.22

Класні керівники 3,4-х  класів

7

Перегляд відеороликів з безпеки дорожнього руху

20.04.22

Класні керівники 1-11-х класів

8

Проведення єдиного уроку «Будь помітним на дорозі»

( 5-11 класи онлайн)

19.11.22

Заступник директора з НВР  Гопций С.В.

Темрява на дорогах: як убезпечитися пішоходам і водіям

Українські міста поринають у темряву, бо росія обстрілює енергетичну інфраструктуру. Вимушені вимкнення вуличного світла позначаються на кількості аварій на дорогах. Як убезпечитися пішоходам і водіям ?

Як вимкнення світла вплинули на ситуацію на дорогах?

Кількість аварій із пішоходами на дорогах збільшилася на чверть. Після першого шквального удару росією по енергосистемі, з 10 до 23 жовтня в українських містах загинув 51 пішохід. Із них 38 — у темний час доби.

Факторами, які збільшують ризик ДТП, є темний одяг пішоходів, через яких їх можуть не помітити водії, та звичка переходити дорогу в заборонених місцях.

Водіям складно орієнтуватися на неосвітлених вулицях, адже ближнє світло від фар призначене насамперед для тогощоб побачити пішоходів. Воно не підсвітлює дорогу наскільки це потрібно, пояснюють автомобілісти.

Водночас правила дорожнього руху передбачають, що вмикати дальнє світло фар у населених пунктах можна. Однак обов’язково потрібно перемикатися на ближнє світло не менш ніж за 250 метрів до зустрічної автівки. Тому покладатися на світло дальніх фар у міських умовах виходить украй рідко.

Як пішоходам убезпечити себе? Який одяг краще носити?

У темний час доби без належного освітлення пішохода в чорному й темно-синьому одязі водій зможе побачити на відстані приблизно 18 метрів, зазначають експерти проєкту «За безпечні дороги» Центру демократії та верховенства права.

«Гальмівний шлях авто за швидкості 60 км/год становить 23 м, а за швидкості 80 км/год — 36 м. І це за умови сухої погоди. Якщо додати дощ чи туман, то відстань, яку авто проїде до зупинки, буде ще більшою», — підкреслюють у центрі.

Тому обов'язково радять громадянам носити світлий одяг і взуття, аби водії змогли якомога раніше побачити пішохода. Якщо такого одягу в гардеробі немає, можна придбати світловідбивачі: жилети, браслети на руку, стрічки або наліпки.

«Носити світловідбивачі потрібно з обох боків на рівні зору водія. Краще розміщувати їх на рухливих частинах тіла: наприклад, передпліччях, зап’ястках, щиколотках і гомілках», — зазначають експерти.

Дітям ці елементи краще розміщувати на рівні голови, оскільки через свій зріст вони менш помітні.

Придбати світловідбивачі можна в інтернет-магазинах, супермаркетах чи веломагазинах.

Правила дорожнього руху зобов'язують пішоходів в умовах недостатньої видимості носити світловідбивні елементи. Однак покарання за невиконання цього правила немає, тож громадяни часто його ігнорують. Аби це виправити, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає 51 гривню штрафу.

Як потрібно поводитися пішоходам?
  • Ретельно дотримуватися ПДР. Перед виходом на проїжджу частину необхідно пересвідчитись, що це буде безпечно як для вас, так і для інших учасників руху. Не виходити раптово і не вибігати на проїжджу частину.
  • Зробити себе більш помітним, перебуваючи на проїжджій частині. Можна запалити ліхтарик на телефоні і скерувати його в бік автомобіля, щоб привернути увагу.
  • Тварин краще тримати на короткому повідку. Потрібно також подбати про нашийники з підсвіткою для своїх улюбленців.
  • Обов’язково переходити дорогу лише у визначених місцях.
  • Якщо пішохід спровокує аварійну ситуацію, то згідно зі статтею 291 Кримінального кодексу може нести юридичну відповідальність: заплатити штраф, відшкодувати збитки водієві та навіть сісти за ґрати на термін до п’яти років.
Як поводитися водіям під час блекауту?

Водій під час блекауту має перебувати в режимі «посиленої уваги», особливо в місцях скупчень людей, шкіл і дитячих садків. Водночас варто їздити не дозволені 50 км/год у місті, а знизити швидкість руху до безпечної.

«Потрібно обирати таку швидкість, щоб була змога відреагувати на будь-яку небезпеку. Якщо ти приїжджаєш до місця, де може вийти пішохід, ти маєш наперед розраховувати, що він там може з’явитись. Сама швидкість залежить від багатьох чинників, як-от реакція водія чи марка автомобіля».

Крім того, можна підготувати й саму автівку: зняти тоноване скло, яке погіршує видимість, або ж почистити фари, якщо вони забруднені.