Моніторингові дослідження

Моніторинг читацької активності користувачів

Аналіз читацьких інтересів користувачів шкільної бібліотеки КЗ "ХЗОШ №61".

З метою вивчення читацької активності учнів – користувачів шкільної  бібліотеки було проведено дослідження  «Аналіз  читацьких інтересів учнів»

Завданнями досліджень було виявлення:

-         рівня читацьких інтересів та запитів школярів;

-         мотивів відвідування бібліотеки;

-         ролі читання в житті учнів;

-         популярності шкільної бібліотеки;

-         суб’єктивної оцінки фонду літератури.

Окрім  повсякденної роботи з  книгою, було проведене  дослідження  методом анкетування учнів 6 – 7 класів «Анкета активного читача» та аналізу читацьких формулярів  2 – 11 класів.

За результатами дослідження встановлено:

-   82 % учнів є читачами шкільної бібліотеки;

-   кількість школярів, що читають художню та довідкову літературу в % відношенні становить 70% до 30%;

-    учні молодших класів надають перевагу читанню казок та художньої літератури, яка є легкою для сприйняття  та розуміння змісту;

-  учні старшої школи роблять запити програмної літератури та  науково-популярної і  довідкової  літератури для написання рефератів,  робіт для МАН і т.ін.

Висновок:  Виявлені результати досліджень дають змогу говорити, що шкільна бібліотека залишається центром  інформування користувачів.

Разом з тим, задовольняти потреби учнів старшої школи стає все важче, що свідчить про часткову невідповідність книжкових фондів шкільної бібліотеки навчальним програмам та інформаційним потребам учнів.

Також, останнім часом зросла роль альтернативних  книзі  джерел інформації,  таких як мережа Інтернет  та інших електронних носіїв інформації .

З одного боку інформаційні технології збагачують досвід школярів, а з іншого – зменшують необхідність читати книжки, тобто  активізувати ті види діяльності, що допомагають розвивати мислення, мову та мовлення.

Робота з виховання поваги до книги та розвиток читацьких інтересів є систематичною та пріоритетною в роботі шкільної бібліотеки.