Обережно з вогнем!

При загорянні електропобутових приладів та пристроїв:

• Негайно вимкніть апарат, якщо доступ до електророзетки не можливий, вимкніть джерело електроживлення. Викличте пожежну охорону.

•  Якщо після знеструмлення електропобутових приладів чи пристрою горіння не припинилося, накрийте його ковдрою, або іншою щільною тканиною, щоб припинити доступ кисню.

•  Негайно виведіть із приміщення людей, котрі не беруть участі в гасінні пожежі, насамперед дітей і осіб похилого віку.

•  Після ліквідації загоряння провітріть кімнату.

У під’їзді запахло димом:

Негайно викличте пожежну охорону, повідомте сусідів і разом з ними вийдіть на сходову клітку, взявши з собою відро з водою, щільну тканину, вогнегасник.

• Якщо є змога, визначте, де горить і що горить, увімкніть систему димовидалення, щільно позакривайте двері до квартир.

• Разом з сусідами спробуйте локалізувати осередок пожежі та погасити його, намагаючись гасити не вогонь, а речі, які горять. Використовуйте для цього будь які підручні засоби, що є в будинку, не забуваючи про безпеку людей. Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників не можливо, сповістіть мешканців будинку і, не створюючи паніки, виведіть дітей і людей похилого віку на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами. Під час переходів через задимленні ділянки затримуйте дихання.

• Почувши крики про допомогу, виламайте двері квартири. Перш ніж увійти в приміщення, накрийтеся з головою мокрим покривалом або якоюсь тканиною, дихайте через вологу хустку; просувайтесь поповзом або пригнувшись, орієнтуйтесь на голос чи плач.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ЛІСІ:

не залишайте вогнище без нагляду;

•   місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обсипте землею (піском);

•   коли залишаєте місце відпочинку, обов'язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском;

•   розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.Якщо  опинилися в осередку пожежі:•  не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень;

•  не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом - йдіть проти вітру;

•  гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

•  будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

•  особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, адже горіння торфу на поверхні не помітно. Враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

•  після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.